Шаховий турнір Андрушки - Попільня

Дата: 14.03.2019 10:22

Найважливіша фігура в шахах - це гросмейстер,
тому що тільки від нього залежить результат партії.

Д. Швецов

10 березня 2019 року в приміщенні будинку культури с. Андрушки відбувся товариський шаховий турнір між командами с. Андрушки та смт. Попільня.

Команда гостей в складі Нагорняка О.К., Березовського П.М., Яремчука В.О., Мерзлого П.Л., Яненка М.М. та Короля М.П. була беззаперечним фаворитом зустрічі. За плечима попільнянців багаторічний досвід подібних турнірів та змагань вищого рівня і кваліфікація на рівні к.м.с. та 1-го розряду.

Команда господарів в складі Нівінського Л.І., Харчука В.В., Литвина А.О., Петренка В.П., Юзьвака О.О. та Семеняки В.М. сформувалася лише в минулому році і не має досвіду подібних турнірів, та кваліфікаційний рівень – любителі.

За домовленністю кожен гравець однієї  команди мав зіграти партію з кожним гравцем команди противника – 6 партій. На партію встановлювався ліміт часу - 15 хвилин кожному гравцеві.

Незважаючи на різницю в кваліфікації андрушкивські шахісти зуміли дати бій майстрам і виграли кілька партій.

Підсумкова таблиця турніру:

Команда смт. Попільня:

1. Нагорняк О. К. – 6 балів

2. Яремчук В. О. – 5,5 балів

3. Мерзлий П. Л. – 5 балів

4. Березовський П. М. – 4,5 балів

5. Яненко М. М. – 4,5 балів

6. Король М. П. – 4 бали

Команда с. Андрушки:

1. Литвин А. О. -  2,5 бали (перемога над Король М. П. та Яненко М.М., нічия з Яремчуком В. О.)

2. Харчук В. В. – 2 бали (перемога над Король М. П., нічия з Мерзлим П. Л. та Березовським П. М.)

3. Петренко В. П. – 1 бал (нічиї з Мерзлим П. Л. та Яненко М. М.)

4. Семеняка В. М. – 1 бал (перемога над Березовським П. М.)

5-6. Нівінський Л. І. та Юзьвак О. О. – 0 балів.

На загальну думку турнір був цікавий. Всі шахісти підтримали ідею про проведення офіційних і товариських змагань з шахів серед команд об'єднаних територіальних громад Житомирської області.

Наприкінці декілька цікавих фактів про шахи:

• Назва «шахи» походить від персидських слів «шах» і «мат», які часто переводяться як «король помер», хоча більш точним еквівалентом був би вираз «король в пастці» або «королю не втекти».
  • Найдовший за часом хід належить бразильцеві Франсіско Троїсени: на його обдумування шахіст витратив дві години і двадцять хвилин.
  • Батьківщиною шахів вважається Індія, епоха держави Гуптів (близько 1400 років тому). Звідти гра потрапила в Ераншахр (територія сучасних Ірану і Іраку), потім на Близький Схід та в Європу.
  • Найстаріший зі збережених наборів шахів був знайдений на острові Льюїс в Північній Шотландії. Він датується XII століттям нашої ери, і імовірно створений в Ісландії чи Норвегії. Його оригінальне виконання послужило зразком для чарівних шахових фігур у фільмі «Гаррі Поттер і філософський камінь».
  • Еммануель Ласкер залишався чемпіоном світу з шахів найдовше в історії: 26 років і 337 днів, з 1894 по 1921 роки.
  • Найстаріша з записаних шахових партій відноситься до 900 року – це була гра між багдадським літописцем і його учнем.
  • Складна шахівниця була винайдена 1125 року священиком-шахістом. Церква забороняла священикам грати в шахи, тому винахідливий пастор просто складав дошку навпіл, щоб вона здавалася схожою на книги, що лежать один на одному.

Джерело цікавих фактів: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-shahmati/