Пресслужби ГУ ДПС у Житомирській області інформує

Дата: 04.02.2021 16:11

Шановні громадяни!

До 1 травня 2021 року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2020 році.
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області запрошує громадян задекларувати доходи, отримані у минулому році.
Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення нової податкової декларації про майновий стан і доходи, форму якої затверджено наказом № 556 (із врахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 25.07.2019 року № 177), та допомогу при її заповненні в контролюючому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків  бланками декларацій безоплатно.
Для інформування платників податку постійно висвітлюються у ЗМІ та на веб-порталі ДПС України у мережі Інтернет, сторінці в мережі Facebook, субсайті Територіальні органи ДПС у Житомирській області основні питання щодо:

1.     порядку подання податкової декларації про майновий стан та доходи;
  2.     категорій платників податку на доходи фізичних осіб, які мають подавати річну податкову декларацію;
  3.     переліку доходів, що підлягають обов'язковому декларуванню;
  4.     переліку витрат, які включаються до складу податкової знижки.

Основні випадки отримання доходів, за яких громадянин повинен подати декларацію:

•     Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (ст. 170.1 Податкового кодексу України);
  •     Оподаткування інвестиційного прибутку (ст. 170.2 Кодексу);
  •     Оподаткування благодійної допомоги (ст. 170.7 Кодексу);
  •     Доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2 ст. 168 Кодексу);
  •     Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (ст. 174.3 Кодексу);
  •     Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);
  •     Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
  •     Сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого на 1 січня звітного податкового року (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
  •     Оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій), недержавного пенсійного забезпечення, пенсійних вкладів та за договорами довірчого управління (ст. 170.8 Ко¬дексу);
  •     Оподаткування іноземних доходів (ст. 170.11 Кодексу);

Сектор пресслужби ГУ ДПС у Житомирській області

Додаткова інформація:

Терміни подання

Право на податкову знижку

Витрати, дозволені  включати до  податкової знижки