Андрушківська громада

Житомирська область, Житомирський район

А ви спалюєте суху траву?

Дата: 30.03.2021 15:38
Кількість переглядів: 2430

Фото без опису

Навесні мешканці наводять порядок на своїй земельній ділянці та обирають для цього найпростішій спосіб – спалювання сміття і сухої трави, не задумуючись, яку шкоду наносять собі, своєму здоров’ю, здоров’ю оточуючих та навколишньому природному середовищу.  При підпалі сухостою, окрім вуглекислого газу, який, до речі, також не є корисним, в атмосферу виділяються таки небезпечні речовини:

  • Пестициди. Господарі часто використовують пестициди, щоб плодові рослини росли гарно і рясно, якомога далі від шкідників. Рослинки впродовж свого життя накопичують ці пестициди. І ось ці рослинки горять… В атмосферу разом із димом викидаються накопичені пестициди й люди ними дихають. А пестициди у людей можуть викликати ускладнене дихання, та навіть ураження центральної нервової системи (мозку та спинного мозку);
  • Отруйні мікрочастинки. Оскільки люди вважають, що, раз вже горить купа з листям, то нехай там і горить різне дрібне сміттячко, на кшталт пластикових виробів. Під час згорання того самого поліетиленового пакета в атмосферу виділяється неймовірно отруйна суміш, що складається зі шкідливих та канцерогенних речовин;
     
  • Чадний газ. Здебільшого люди мало зважають на те, що листя, трава, чи сміття тліє. Ну тліє собі, ну й нехай. Але під час тління через брак кисню утворюється багато монооксиду вуглецю або, інакше кажучи, чадного газу (CO). Такий газ є дуже отруйним, здебільшого тому, що, потрапляючи у кров, сполучається з гемоглобіном. Концентрація цього газу в повітрі всього лиш рівня 0.05% здатна викликати головний біль, погіршення зору та слуху, а 0.1% за дві години може і взагалі вбити. А для настання летальних наслідків від вуглекислого газу його має бути у 30-40 разів більше: від 3% до 5% концентрації у повітрі.

Також під час спалювання сміття та сухої рослинності у повітря разом з димом потрапляє велика кількість токсичних шкідливих речовин. Однією із найтоксичніших синтетичних сполук, які виділяються в повітря, є діоксин. Діоксини – це речовини, що належать до І класу токсичності. Також, при розкладанні несортованого сміття в атмосферу виділяються небезпечні речовини такі, як важкі метали – окиси азоту, оксид сірки, оксид вуглецю, бензоперон та інші небезпечні речовини. Ці речовини згубно діють на організм людини загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи і дихальних шляхів та алергічного характеру.

Фото без опису

З метою знищення трав’яних залишків доцільно проводити їх утилізацію. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту (однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив). Найціннішою характеристикою компосту як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.

Заборона спалювати листя, суху рослинність та сміття передбачена Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», «Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць», «Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених місць» та іншими нормативно-правовими актами.

Фото без опису

За шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь