Запобігання та протидія домашньому насильству

Дата: 12.10.2022 13:30

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року  № 658, Андрушківська сільська рада забезпечує реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству шляхом здійснення контролю та за належністю вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

З метою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобіганню та протидії насильству за ознакою статі на території Андрушківської сільської ради було прийнято розпорядження сільського голови від 11 червня 2021 року № 24/02-03 «Про вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»,  яким визначено координатора з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, відповідальну особу з прийому та реєстрації заяв та повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками.

Для надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб, рішенням виконавчого комітету Андрушківської сільської ради від 26.10.2021 року № 69 «Про створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознаками статі, затвердження складу та Положення бригади» в громаді функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги.

Контакти служб, установ та організацій,

де постраждалі особи можуть отримати допомогу

у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

В разі виявлення фактів скоєння домашнього насильства , громадяни, які проживають на території Андрушківської сільської ради, можуть звернутись за допомогою до:

• Попільнянського РВ національної поліції України в Житомирській області (смт. Попільня), тел.: (04137) 2-53-03, 2-53-67;
  • заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів КУРКОДИМА Володимира Леонідовича, тел.: (067) 410-66-29, вул. Шкільна, 1, с. Андрушки;
  • служби у справах дітей Андрушківської сільської ради, КУЦЕНКО Катерини Василівни, начальник ССД, відповідальної особи з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, тел. (097) 106-05-18, вул. Шкільна, 1, с. Андрушки;
  • відділу соціального захисту та забезпечення населення Андрушківської сільської ради, МУНТЯН Тетяни Вікторівни, начальник відділу, тел.: (096) 130-67-38;

Телефони гарячих ліній

• 102 – Національна поліція, 103 - швидка медична допомога;
  • 15-47 - Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства та насильства за ознакою статі та насильства щодо дітей. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними;
  • 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
  • 0 800 500 225 або 116 111 (з мобільного) – Національна «гаряча лінія» з захисту дітей;
  • 0 800 213 103 – інформаційна лінія центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Андрушківська сільська рада, як координатор на місцевому рівні напрямку запобігання та протидії насильству, нагадує:

Фото без опису     д о м а ш н є   н а с и л ь с т в о

– це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного характеру, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.