Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, з 2012 року Україна на державному рівні теж вшановує жертв трагедії.
За інформацією Українського інституту національної пам'яті, у цей день 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули.. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію №60/7, якою й було оголошено 27 січня Днем пам’яті жертв Голокосту на міжнародному рівні та зазначено, що «голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…»
Голокост з грецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933–1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної належності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Майбутні покоління не повинні забувати уроків наших трагічних катастроф, аби не допустити повторення цього у майбутньому! Кров мільйонів невинних людей не дає нам права забути про одну з найбільших трагедій XX століття… Ми пам’ятаємо…