Андрушківська громада

Житомирська область, Житомирський район

Житомирський рибоохоронний патруль попереджає

Дата: 28.03.2023 08:35
Кількість переглядів: 136

Фото без опису1 квітня 2023 року у Житомирській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Житомирській області від 23 березня 2023 року № 16 (http://zt.darg.gov.ua/files/14/nakaz_nerest_2023.pdf) затверджено строки нерестового періоду під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Житомирської області: 

  • з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах; 
  • з 1 квітня по 9 червня – на водосховищах; 
  • з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах.

Затвердити межі нерестовищ по всій акваторії рибогосподарських водних об’єктів, підконтрольних Житомирському рибоохоронному патрулю, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється любительське та спортивне рибальство відповідно до вимог Правил любительського і спортивного рибальства.

Затвердити межі нерестовищ по всій акваторії рибогосподарських водних об’єктів, підконтрольних Житомирському рибоохоронному патрулю, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється любительське та спортивне рибальство відповідно до вимог Правил любительського і спортивного рибальства.

Відповідно до  оновлених Правил рибальства під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ, а також в адміністративних межах населених пунктів.

Житомирський рибоохоронний патруль спільно з правоохоронними та природоохоронними службами посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» Управління: (067) 414-60-74.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь