Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

Дата: 12.06.2024 14:05

ТОВ «СІГНЕТ-МІЛК» має намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин (ЗР) в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.

Ідентифікаційний код суб'єкта господарювання з ЄДРПОУ - 38180758.

Юридична адреса підприємства: 13543, Житомирська область, Житомирський район, с. Андрушки, вул. Заводська, 5, тел 380 (4137) 76340, e-mail office-milk@cygnet.ua.

Фактична адреса підприємства: 13543, Житомирська область, Житомирський район, с. Андрушки, вул. Козацька, 60, тел 380 (4137) 76340, e-mail office-milk@cygnet.ua.

Основна виробнича діяльність ТОВ «Сігнет-Мілк» розведення великої рогатої худоби (ВРХ) молочних порід. Метою отримання дозволу на викиди є провадження діяльності, під час якої здійснюються викиди ЗР в атмосферне повітря.  Діяльність, що розглядається, не підлягає оцінці впливу на довкілля, згідно з вимогами Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” (на фермі утримується менше 1000 од. ВРХ).

На майданчику ТОВ «Сігнет-Мілк» застосована  технологія цілорічного стійлового утримання великої рогатої худоби. Утримання  - холодне безприв’язне, без вигульне з відпочинком у боксах на килимках з незначним використанням підстилки. Викиди забруднюючих речовин здійснюються при утриманні ВРХ, формуванні кормів та добавок, роботі котлоагрегату, що працює на природному газі, генераторів тощо.

В процесі роботи підприємства в атмосферне повітря викидаються наступні речовини (т/рік): тверді суспендовані частинки – 5,444, вуглецю оксид – 0,445, азоту оксиди – 0,100, діоксид вуглецю – 1222,792, метан - 34,497, ртуть та її сполуки  - 1Е-07, кислота молочна – 0,0001, закис азоту – 0,0021, аміак – 7,468, диметилсульфід – 0,036, метилмеркаптан(газ) – 0,0125, діоксид сірки  - 0,0784, сірководень – 0,129, діметиамін – 0,789, альдегід пропіоновий – 0,091, кислота капронова – 0,107, бензин  - 0,047, вуглеводні – 0,042, кислота масляна – 0,288, кислота оцтова – 0,864, фенол – 0,0125, хлор – 0,000156, дифторхлорметан – 0,02.  мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3) – 2,9Е +6.

Об’єкт за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря відноситься до другої групи об’єктів, згідно Наказу Міндовкілля від 27.06.2023 р. № 448. Відповідно заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.

Як виявив розрахунок приземної концентрації забруднюючих атмосферу речовин на існуючий стан, долі приземної концентрації по всім ЗР, на всіх розрахункових точках як на межі, так і за межами СЗЗ, не перевищують ГДК (ОБРВ) атмосферного повітря. Відповідно, заходи щодо скорочення викидів та досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів ЗР не розроблялись.

Розроблено пропозиції щодо дозволених обсягів викидів ЗР в атмосферне повітря відповідно до законодавства. Для ЗР, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства (норматив ГДВ не був досягнутий за величинами масового потоку і масової концентрації), встановлені величини масової витрати (г/с).

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Житомирської обласної військової адміністрації за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.

Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.