День державного герба

Дата: 19.02.2021 13:06

Сьогодні, 19 лютого, в Україні відзначають День державного герба

Державний Герб – це символ суверенної незалежної держави, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави.

Практика оформлення Герба спирається на національні традиції, відбиває специфіку геральдичних особливостей розвитку певної країни.  Конституційним судом України визначено, що символи держави є підтвердженням факту існування держави.

Загалом же історія українського тризуба починається з древнього князівського роду Рюриковичів, при яких цей символ карбувався на всьому - від грошей та печаток до цеглин, з яких будували храми.

Перші писемні згадки про тризуб як символ князя Святослава зустрічаються в болгарському літописі Х століття; згідно цього джерела, стяги дружинників князя містили простіший варіант нинішнього тризуба.

Син Святослава князь Володимир Великий (963 - 1015) продовжив традицію батька та вдосконалив його герб, додавши до нього ще один зубець, а після хрещення Русі - горизонтальну лінію до середини щоб зобразити хрест. Саме за Володимира тризуб набув звичного нам вигляду, ставши знаком княжої держави.

25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за герб Української Народної Республіки.

19 лютого 1992 року постановою Верховної Ради України його було затверджено Державним гербом незалежної України.