Дата: 20.05.2021 08:53

Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки. Цьогоріч це свято припадає на 20 травня. Це поки що неофіційне свято, але відзначають його по всьому світу там, де є українці і прихильники нашої країни.

Першим українським модником, який поєднав вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком та вдягав її і в побуті і на свята.

Українська вишиванка — самовираження українського народу, вона є відображенням цінностей, традицій, культури та історії.

Що символізують основні кольори вишиванок?

• Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
  • Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
  • Чорний колір – це багатство і достаток.
  • Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.
  • Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
  • Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.

Кожен регіон України має свій особливий візерунок. Споконвічні ліси й болота українського Полісся, його ландшафти та кліматичні умови, віддаленість від про­мислових і культурних центрів зумовили збереження на українських землях найдавніших елементів у народ­ному мистецтві.

Дрібний хрестик та "занизування" — так вишивають на Житомирщині. Червоний з чорним або синім кольором повністю вкривають рукав сорочки. Найпоширенішим мотивом є розетка та ритмічний повтор простого візерунка – ламаних ліній, восьмикутних зірок, ромбів та іншого.

Поліські вишиванки з  простими та чіткими за композицією орнаментами -  це  справжній мистецький шедевр, наше багатство та самобутність.

Тож вдягаємо вишиванку і на прогулянку, і на свято, і на роботу!