Міжнародний день захисту дітей в Андрушківській громаді

Дата: 02.06.2022 15:55

Дитинство наше – в нас одне,

І хай це кожен пам'ятає !

Дитячі душі на Землі

Нехай ніхто не ображає

Нехай не кривдить діточок.

Нехай не лає за провини.

Згадай! Дорослий – ти "синок"

Недавно був також дитина.

Не раз нашкодив просто так,

Не раз не слухав маму й тата,

А ще дражнили всіх підряд …

Сестру, сусідів, свого брата.

Це все робив Ти не зі зла,

Не з користі, чи лицемірства.

Робив це все – лише з добра,

Не мав в душі тоді Ти звірства.

Тому любіть своїх дітей.

Учіть в любові світ пізнати.

Та у День Захисту Дітей

Навчіться їх не ображати!

День захисту дітей - міжнародне свято, яке відзначається 1 червня. Це свято створене з метою нагадати нам, що діти - це самостійні особистості зі своїми страхами і проблемами. Всі діти потребують підтримки та захисту від дорослих. Особливо важливим це свято здається під час війни, коли багато дітей стали сиротами, позбулися будинку або поїхали з рідного міста.

Зазвичай в цей день Андрушківська громада готує розважальну програму для дітей. У школярів починаються літні канікули, і вони разом з батьками відвідують вистави та атракціони.

Цього року свято пройшло в умовах війни. Офіційної програми заходів у нашій громаді не було.

У закладах загальної середньої освіти Андрушківської сільської ради  до Міжнародного дня захисту дітей був проведений дистанційний конкурс  малюнків: «Ми – щасливі діти»,  «Моя дитяча мрія».  Класні керівники та класоводи провели виховні заходи, бесіди на задану тематику.

Класоводи початкових  класів підготували виховні години на тему:

«Дитяча посмішка гріє серця»,

«Неповторний світ дитинства»,

«Хай сонцю і квітам всміхаються діти».

Також початківці під час онлайн-гри «Чарівний мішечок»  пригадали свої права та обов’язки.

З учнями середньої школи класні керівники провели бесіди «Перше червня Міжнародний день захисту дітей», переглянули презентацію «З Днем захисту дітей!», виготовили листівки до Міжнародного Дня захисту дітей, провели онлайн-конкурс творчих робіт «Посмішка літа».

У закладах дошкільної освіти були проведені наступні заходи:

• бесіда «Права та обов’язки дитини»;

• ігротека «Спритні в нас малята – малі козачата»;

• відео лекторій «Мир над Україною»;

• музична розвага «Чарівна країна дитинства»;

• анімаційні розваги з клоуном.

Комунальним закладом позашкільної освіти  «Андрушківський центр позашкілля»  було організовано та проведено святкове дійство для дітей «Ми діти України, ми – цвіт нації».

У Харліївському старостинському окрузі проведено благодійний захід, на якому були зібрані кошти на лікування двох поранених захисників-односельців, зібрано 15000 грн.

Службою у справах дітей Андрушківської сільської ради взято участь в обласному фото-конкурсі «Історія однієї родини», участь взяли три родини з Андрушківської громади.

День захисту дітей це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими громадянами своєї країни.

Начальник Служби у справах дітей

Андрушківської сільської ради                                               Катерина КУЦЕНКО