День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Дата: 04.06.2022 16:00

Як настане мир… Ми заспіваєм,

Так, що нас почують на землі

Про життя під вічним небокраєм,

Те, що ми утратили малі…

Сьогодні, 4 червня, у нашого майбутнього знов подія.

І це, на жаль, не свято… Сьогодні – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Він був установлений Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року із врахуванням того, що з 2014 року на території Донецької, Луганської та інших областей внаслідок збройної агресії та інших дій держави-агресора проти України загинуло щонайменше 260 дітей і понад 467 дітей поранено.

Чого саме 4 червня? Історія заснування цього сумного дня повертає нас у 19 серпня 1982 року. Саме тоді, під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, членами цієї міжнародної організації було ухвалене рішення про заснування Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії із щорічним відзначенням 4 червня.

На щастя, впродовж майже 23-х років свого існування, як незалежної держави, Україна розвивалась та рухалась вперед мирним шляхом. Відтак питання захисту дітей, жертв збройної агресії, не було для нас настільки болючим і актуальним. Але все змінилося у 2014 році, коли росія спочатку анексувала Крим, а потім розпочала бойові дії на Донбасі.

До дня вшанування пам’яті дітей, які за вісім років війни загинули від збройної агресії Росії проти України, в ЗЗСО були проведені заходи:

Виховні години  «Дитяча посмішка –найкраща подяка за щасливе дитинство», « Діти України»,  «Теплота дитячих сердець»;

Флешмоб: « Разом ми сильні»;

Години пам’яті:  « День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України».

У Харліївському старостинському окрузі проведено благодійний захід, на якому були зібрані кошти на лікування двох поранених захисників-односельців, зібрано 15000 грн.

Посадовими особами Андрушківської сільської ради переглянуто документальні фільми про події Євромайдану та на Сході України.

Вшановано загиблих дітей-жертв війни хвилиною мовчання.

Загадаю бажання, найдорожче у світі!
 Щоб настав мир в країні, і не гинули діти,
 Щоб під небом блакитним колосилися ниви,
 Щоб всміхалися люди й жили дружно, щасливо.