Сьогодні - День Державного гімну України

Дата: 10.03.2023 11:05

Сьогодні, 10 березня, в Україні відзначається День Державного гімну.

Це свято було встановлене у 2021 році, і його мета - вшанувати символіку нашої держави та відзначити важливість державного гімну.

Державний гімн України - це мелодія та слова, які символізують нашу країну та її історію. Музику написав Михайло Вербицький, а слова - Павло Чубинський. Офіційна музична редакція гімну була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року.

У 2003 році Парламент України прийняв закон "Про державний гімн України", який встановив офіційний статус гімну і закріпив правила його використання. Згідно з цим законом, державний гімн України повинен звучати під час офіційних заходів державного значення: державних урочистостей, військових парадів, прийому іноземних державних діячів тощо.

Сьогодні Державний гімн України звучить не тільки на офіційних заходах, але і на передовій, в окопах, в бомбосховищах, під час ворожих обстрілів. В цей надскладний період коли кожен громадянин відчуває потребу в єдності та спільній меті, державний гімн стає символом нашої згуртованості та національного духу, що відображає нашу готовність завжди відстоювати свою країну та її незалежність.