Порушення правил благоустрою – штрафи та відповідальність

Дата: 17.03.2023 10:05

Відповідальне ставлення до довкілля та благоустрою в селах нашої громади – це обов'язок кожного її мешканця. Самовільне розкидання сміття, організація звалищ будівельних та побутових відходів, порушення правил благоустрою – це не тільки забруднення навколишнього середовища, але і порушення законодавства.

Згідно рішення п’ятої сесії VIII скликання від 29 квітня 2021 року за № 217, за порушення  Правил благоустрою населених пунктів, затверджених рішенням Андрушківської сільської ради, передбачено штрафи та інші види відповідальності. В переліку порушень, за які настає відповідальність, зокрема забороняється:

• розкидати сміття на вулицях та в інших громадських місцях;
  • зберігати сміття на прибудинкових територіях без належної утилізації;
  • організовувати звалища будівельних та побутових відходів без дозволу відповідних органів;
  • під час виконання земляних робіт складувати землю не за правилами;
  • захаращувати проходи та проїзди сміттям;
  • і т. і.

Фото без описуПри порушенні вищезгаданих правил передбачено штрафи, які можуть залежати від ступеня порушення та збитків, завданих довкіллю. Зокрема, розмір штрафу визначається з різниці від 20 до 80 відсотків від неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що відповідно становіть

від 268,40 грн до 1073,60 грн.

За забруднення території та організацію звалищ може настати відповідальність не тільки у вигляді штрафу, але і у вигляді примусового видалення відходів за кошти порушника.

Зважаючи на те, що кожен з нас має право на здорове та безпечне середовище, ми закликаємо усіх мешканців нашої громади до відповідального ставлення до власного благополуччя та довкілля.