Безпека дітей в інтернеті

Дата: 04.05.2023 14:42

Інтернет може бути дуже корисним для дітей, але в той же час може бути і небезпечним, якщо діти не знають, як поводитися в мережі. Діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів у інтернеті.

•  Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно підключатися та відкривати необхідні вебсторінки.
  •  Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.
  •  Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.
  •  Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.
  •  Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:
    • ймовірність підхопити віруси при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть якщо вони надіслані однокласниками);
    • ризики при встановленні невідомих програм;
    • небезпеку онлайн-спілкування з незнайомими користувачами;
    • загрози, які можуть виникнути внаслідок розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток тощо.
  • За необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала дитина протягом дня. Це можна зробити за допомогою вкладки «Історія» у браузері. Вкладка «Завантаження» підкаже, які файли були скачані з інтернету.
  •  Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція Батьківський контроль).
  •  Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені.
  •  Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо.
  •  Дитина має знати про те, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу вчителя чи батьків.

Залишайтеся у безпеці!