29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України та відкриття Алеї Героїв

Дата: 29.08.2023 18:20

Сьогодні, 29 серпня, в Україні вшановують пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Ця дата присвячена воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат на Донбасі. У цей день ми вшановуємо воїнів, які віддали найцінніше – власне життя, захищаючи право українців жити у вільній та незалежній країні. Ми маємо пам’ятати про ціну, яку заплатив і продовжує платити наш народ за свою незалежність.

Сьогодні, за ініціативою сільського голови Олени Матківської та за підтримки ТОВ "Сігнет-центр" в особі Генерального директора Георгія Руслановича Баришполя, в с. Андрушки була урочисто відкрита Алея пам'яті загиблих воїнів нашої громади. З банерів, начебто живі, дивилися Герої, які віддали своє життя заради нашого майбутнього. Священники відправили панахиду за загиблими та прочитали молебень.

Почесне право підняти Прапор України було надано сину загиблого Героя, також нашому захиснику Удод Віктору Вікторовичу, який зараз знаходиться на реабілітації після поранення.

Очільниця громади звернулася до присутніх зі словами скорботи, вдячності та шани:

- Загибель кожного воїна є тяжкою раною для родини, для громади, для України. Сьогодні наша громада вшановує пам’ять наших Героїв, які віддали життя за незалежність країни, й кожного з нас охоплює не тільки біль втрати, а й вдячність кожному з захисників за можливість жити на рідній землі. Хочу подякувати родинам воїнів за сили й терпіння, за те що ціною свого життя їх рідні дають нам можливість жити, працювати, ростити дітей. Низький уклін бійцям, які віддали своє життя заради перемоги.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять наших захисників. За час воєнних дій на фронті загинули 13 військових, наших земляків, жителів нашої громади:

Ковальчук Юрій Олександрович

Таращук Віктор Федорович

Шемет Леонід Валентинович

Лук’янчук Петро Михайлович

Сироветник Андрій Володимирович

Лісковий Максим Юрійович

Синицький Іван Вікторович

Война Вадим Ігорович

Мазур Руслан Миколайович

Удод Віктор Васильович

Ковбаса Григорій Васильович

Бердичевський Іван Анатолійович

Старунський Олександр Олександрович

У заході взяли участь члени родин загиблих, представники сільської ради, депутати, друзі й односельці. Ведучі урочистостей розповіли про мужніх захисників України, в пам’ять про яких встановлені банери. На полотнах розміщено інформацію про Героїв, їхні портрети, аби наша молодь знала все про тих, хто загинув, захищаючі їхнє майбутнє.

Ми пам'ятаємо Героїв нашої громади, які віддали своє життя за нашу Батьківщину.

Слава нашим Героям!