Сьогодні - День пам'яті учасників бойових дій на територіях інших держав

Дата: 15.02.2024 00:01

15 лютого в Україні відзначається День пам'яті учасників бойових дій на територіях інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

Починаючи з 1992 року, коли Україна стала незалежною державою, наші військові активно приймали участь у миротворчих місіях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. Ці місії охоплювали різні регіони - Югославію, Грузію, Боснію і Герцеговину, Хорватію, Ліван, Кувейт, Ірак, Сьєрра-Леоне тощо. За інформацією Міністерства оборони України, з 1992 року майже 44 тисячі військовослужбовців брали участь у міжнародних миротворчих операціях, 54 з них  загинули.

Шановні ветерани-афганці, воїни-інтернаціоналісти!

Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Ваша вірність військовій присязі заслуговує на глибоку повагу. Бажаємо вам міцного здоров'я, благополуччя, тепла в родині, впевненості у майбутньому, щастя, добра і мирного неба над головою.

Сьогодні ми схиляємо голови перед солдатами, яким не судилося повернутися живими на рідну землю. Вічна пам’ять та слава полеглим героям-інтернаціоналістам!

Голова Андрушківської сільської територіальної громади Олена Матківська, воїни-ветерани, друзі та односельці вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам'ятного знака, встановленого в с. Василівка.