БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ: Методичні рекомендації з питань формування базбар’єрності на робочому місці в державних органах

Дата: 07.06.2024 10:58

Питання безбар’єрності в нашій країні продовжує набувати ваги. Адже результативність роботи, зокрема, залежить від сформованого комфортного та безбар’єрного робочого середовища. Працівники державних органів відрізняються за статтю, віком, професійним досвідом, фізичним станом, саме тому  мають різні потреби на робочому місці.

Безбар’єрність на робочому місці в державних органах – це підтримка доступності, різноманітності та інклюзії на робочому місці, а також усунення бар’єрів під час виконання державними службовцями та іншими працівниками державних органів своїх посадових обов’язків.

У зв’язку з цим, НАДС підготувало Методичні рекомендації з питань формування безбар’єрності на робочому місці в державних органах, спрямовані на створення безперешкодного середовища в державних органах. Мета цих рекомендацій – забезпечити рівні можливості для всіх працівників у належному виконанні встановлених завдань і обов’язків, а також сприяти їхньому професійному та особистісному розвитку і кар’єрному росту.

Ці методичні рекомендації будуть корисними для:

• служб управління персоналом державних органів;
  • керівників державної служби в державних органах;
  • керівників самостійних структурних підрозділів;
  • державних службовців;
  • інших працівників державних органів.

Документ, серед іншого, містить:

• процедуру визначення стану безбар’єрності на робочому місці з відповідним алгоритмом дій;
  • методологію проведення опитування визначення стану безбар’єрності на робочому місці та опрацювання його результатів, а також орієнтовний перелік запитань такого опитування;
  • рекомендації при формуванні фізичної, цифрової та інформаційної безбар’єрності на робочому місці;
  • рекомендації як інтегрувати принципи безбар’єрності в організаційну культуру органу;
  • рекомендовані настанови щодо взаємодії з особами з інвалідністю.

Впровадження рекомендацій НАДС допоможе створити робоче середовище, в якому кожен працівник матиме можливість реалізувати свій потенціал незалежно від фізичних чи соціальних обмежень. Це сприятиме підвищенню ефективності роботи державних органів і поліпшенню якості надання державних послуг.

Ознайомитися з рекомендаціями можна за посиланням.