ДІТИ НАРОДЖЕНІ СЕРЦЕМ
Сьогодні в Україні відзначається День усиновлення.
Пропонуємо ознайомитись із інформацією про найпріоритетнішу форму сімейного влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – УСИНОВЛЕННЯ.
✔️ Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
✔️ На відміну від інших форм сімейного влаштування (опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейнногго типу) усиновлювачі стають юридично новими батьками дитини. Усиновлювачі свідомо беруть в свою родину дитину не до 18 чи 23 років, а назавжди, вони не отримують, як в інших формах сімейного влаштування, щомісячної грошової допомоги на утримання дитини. Більше того, з моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.
✔️Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків. Тобто усиновлювачі - батьки, які «народили свою дитину серцем».
✔️ Кожна дитина має право жити та виховуватись у сім’ї, мати турботу та догляд рідних «душею та серцем» батьків.
✔️ На сьогодні, коли Україна об’єднана єдиним болем – війною, все більше українців замислюються над питанням надати допомогу нашим, українським дітям, які залишились без батьківського піклування.
✔️ Якщо Ви готові прийняти таке відповідальне рішення, більш детальну інформацію ви можете дізнатися в службі у справах дітей.
Також до відома надаємо посилання на Сімейний кодекс України (розділ ІV глава 18 «УСИНОВЛЕННЯ»), який стане Вам в нагоді для розуміння поняття усиновлення, хто може стати усиновлювачем, вимоги до кандидатів, їх права та обов’язки тощо.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text